החשיבות של פנייה למספרת כלבים מקצועית
רבים מבעלי הכלבים מנסים לחסוך את עלות הביקור במספרת כלבים מקצועית ובוחרים להתנסות בעצמם בתחום. לרוע המזל במקרים רבים לא זו בלבד שבסופו של דבר התספורת אינה מתאימה לכלב אלא שבמהלך התספורת הכלב עלול לסבול ביותר. חשוב להבין שעל מנת לספר כלבים באופן מקצועי, ישנו צורך לעשות שימוש בציוד מיוחד ושרוב מכונות התספורת שמתאימות לבני אדם, לא מסוגלות להתמודד עם פרוות הכלבים.
כתוצאה מכך במהלך התספורת הלא מקצועית מכונת התספורת עלולה להתחמם ולגרום לכוויות, הפרווה עשויה להיתפס במכונה ולגרום לכלב לכאב והחוויה בכללותה עשויה להיתפס כטראומטית. מלבד זאת, יש לתת את הדעת על מגוון רחב ביותר של אספקטים כאשר מעוניינים לספר כלבים ועל כך יכולים להעיד כל ספרי הכלבים המקצועיים. בין היתר מדובר על האספקטים הבאים:

תספורות כלבים

בעשור האחרון המודעות לתספורות כלבים מקצועיות עלתה בהדרגה ועדות לכך ניתן לראות במספרות הכלבים המקצועיות שצצו כפטריות אחרי הגשם בשנים האחרונות בכל רחבי הארץ. בניגוד למה שרבים חושבים, התספורות לא מיועדות אך ורק על מנת לשוות לכלב מראה אופנתי יותר או חמוד יותר לצורך העניין. אמנם אין ספק שכלב מסופר ומטופח הוא גם כלב אטרקטיבי יותר, אך תספורות כלבים מיועדות למלא בראש ובראשונה שתי מטרות עיקריות: הפחתה של הנשירה והקלה על החום ממנו סובל הכלב.
גיל הכלב – לגילו של הכלב ישנה השפעה משמעותית על סוג התספורת הנבחרת.

עונת השנה – חשוב מאוד להתחשב בנתוני מזג האוויר הנוכחיים והצפויים בעתיד הקרוב וכן בהשפעה של עונת השנה על קצב הנשירה הטבעי של פרוות הכלב.

גזע הכלב – במקרים רבים מספור בעלי הכלבים מספרים את כלביהם באופן שאינו מותאם לגזע הספציפי של הכלב ובעקבות כך חושפים את הכלב לסכנות רבות ומגוונות.

מצב בריאות העור של הכלב – נקודה חשובה בצורה בלתי רגילה שרבים מבעלי הכלבים נוטים להתעלם ממנה למרבה הצער.
 
FacebookGoogle+Twitter
טלפון:  08-6621355  |  מייל:  info@grooming.co.il  |  כתובת: העוגן 5, באר שבע